Práca v USA

Ako sme si užili Vancouver, Beata a Filip, Work and Study Canada

Všetko sa to začalo s príchodom roku 2009. Po predchádzajúcich pracovných skúsenostiach z Európy sme sa tentokrát rozhodli cestovať ďalej. Pôvodne malo byť našim vytúženým cieľom USA, ale z dôvodu pozastavenia niektorých programov vhodných pre nás, nám bola ponúknuta alternatíva Work and Study Canada. Priznám sa, ja som spočiatku nebola úplne stotožnená s touto ponukou. Ide predsa leto a my máme ísť niekde do Kanady? Určite tam bude zima, ani sa neopálim, ach bože ... hovorila som si. Túžba cestovať však bola silnejšia a povedali sme si, že to skúsime. Čas pomaly plynul a bola už asi polovica mája 2009, keď sme sa definitívne rozhodli. Neprešli ani 2 mesiace a sedeli sme v lietadle, smer Vancouver.
 
Po príchode na letisko nás čakal odvoz rovno do našej novej "rodiny" a na druhý deň premiéra v škole s kopou nových kamarátov, okrem iného aj slovenských. Začalo sa nám šesť týždňov príjemných školských povinností, po ktorých mala nasledovať pracovná časť programu.

BF_2.jpgBF_3.jpg
        
Šesť týždňov ubehlo ani sme sa nenazdali. Trávili sme ich so spolužiakmi rôznymi výletmi, pravidelným vylehovaním na pláži a sem tam nejakou tou party. Pred ukončením študijnej časti nám mala škola nájsť zamestnávateľa a mali sme sa premiestniť mimo Vancouvru, do jedného z ponúkaných rezortov. Ponuky prichádzali, avšak žiadna z nich nám na 100% nesadla. Našťastie tu bola aj druhá možnosť. Po konzultácii so školou sme dostali návrh zmeniť program, ostať vo Vancouvri a nájsť si prácu individuálne.
 
Nastali pre nás tie z ťažších dní ... Úloha bola jasná - sformulovať  životopisy a vybrať sa hľadať zamestnávateľa na vlastnú päsť. Všetku hanbu a predsudky sme museli pekne nechať doma. Nič iné nám neostávalo, len nabrať odvahu a ísť do toho. Po pár dňoch začali prichádzať telefonáty s termínmi na interviews a následne ponuky práce. Fuuu a z najhoršieho sme boli našťastie von. :=) 

BF_12.JPGBF_13.JPG

Po nádhernom bezstarostnom lete sa nám začali pracovné povinnosti a s nimi aj nadobúdanie nových skúsenosti. Povedali sme si, že teraz je čas zamakať. Takto sme si pekne nažívali do Vianoc, až sa s príchodom Olympíjskych hier začal blížiť aj náš odchod.

Vianoce 2009 boli naše prvé bez rodiny a tak sme sa deficit rodinnej pohody rozhodli kompenzovať cestovaním. Zavialo nás to do Seattlu,

BF_4.jpgBF_5.jpg
                
odtiaľ do mojej vysnívanej Californie, konkrétne San Francisca,

BF_6.jpgBF_7.jpg
                    
a potom nás čakalo Chicago so svojimi  -14°C.

BF_8.jpgBF_9.jpgBF_10.jpg
              
Neskôr bola na programe cesta naspäť "domov" ako sme už po určitej dobe volali Vanocuver, zbaliť veci a hor sa na Slovensko.

Bye, bye, Vancouver. :-(  Lúčenie bolo viac než ťažké...

BF_11.jpg

                                             
A ako hodnotíme túto našu skúsenosť? Nedá sa ani slovami opísať aké zážitky sme si so sebou priniesli, koľko úžasných nových ľudí spoznali, a aké miesta videli. Samozrejme, netreba čakať, že všetko bude len ružové. Aj my sme sa dostali do problémov, ktoré bolo treba riešiť. Život je však aj o tom. Toto obdobie a život vo Vancouvri hodnotíme ako jedno z našich naj a stále spomíname ako nám bolo úžasne. Dôkazom toho že neklamem, je aj fakt, že ešte počas pobytu v Kanade sme sa prihlásili pre zmenu do ďalšieho z ponúkaných programov a to Internship USA, opäť cez Career International, nakoľko táto agentúra má podľa nášho názoru úplne nenahraditeľný prístup ku svojim klientom.
 
...dnes mi akurát prišla domov obálka ... s čím iným ako vízami do USA :-) o pár dni opäť letíme, tentokrát smer Miami. :-) To už ale bude iný príbeh...
 
Bea & Filip

 

všetky príbehy účastníkov

všetky články

Klientská zóna

Akcie

Oznam !!!!
Od 1.4.2018 budeme fungovať ako ONLINE pobocka.Kontaktovat nas mozte telefonicky, email, skype. Osobne stretnutia na pobocke uz nebudu mozne. Dakujeme.2018 © Career International
webdesign © bart.sk