Práca v USA

Ema

Moja cesta do USA sa začala úplnou náhodou. Jeden z mojich spolužiakov mal výbornú skúsenosť s programom WAT, a tak sa rozhodol ísť na to isté miesto znova. Raz to predo mnou len tak spomenul a zrazu som v tom bola až po uši :)

Vybavovanie bolo úplne v pohode, aj keď si vyžaduje pomerne veľa papierovačiek, ale nám agentúra pomohla, vysvetlila všetko potrebné vrátane leteniek, takže nám ostávalo už len odletieť zo Slovenska do Richmondu, hlavného mesta Virgínie, kde na nás na priamo na letisku čakal najväčší šéf klubu John Kelly. Zaviezol nás do malého mestečka Midlothian niekoľko minút od Richmondu a prázdniny sa mohli začať.

Let's play golf! Dinner with friends

Bývali sme vo veľkom apartmánovom areáli, kde sme mali okrem bazéna, sauny, jacuzzi a posilňovne k dispozícii aj internet v hlavnom office, samozrejme zadarmo. Vedela som o tom síce už pred odchodom, ale neverila som tomu, až kým som sa nepresvedčila osobne. Navyše ma milo prekvapilo, že hneď pri nás boli obchody s potravinami, suvenírmi, banka, pošta, skrátka všetky najdôležitejšie inštitúcie ;)

Zamestnaní sme boli v golfovom klube Salisbury Country Club. Na dopravu sme odtiaľ dostali horské bicykle, čo znamenalo pre mňa problém, až kým som nenabrala kondičku :) Aj v práci som videla zo začiatku problém, pretože manuálne som za peniaze pracovala prvý krát. Také niečo ako chytiť do ruky tácku mi nehovorilo nič. Ale v priebehu prvého týždňa som zistila, že to nie je vôbec ťažké. Stačilo sa naučiť zopár názvov jedál, pýtať sa na všetko, čo neviem, a nehanbiť sa.

Free_time.JPG Wow_.JPG

Nadriadení v práci sa k nám správali ako kamaráti, teda, pokiaľ nerozdávali úlohy :)) Nemali problém ísť s nami vybaviť Social Security Number, jeden deň k nám dokonca zavítal jeden z manažérov Dan Jordan, že ak chceme, zoberie nás niekam na výlet. Tak sme sa všetci poobliekali a spravili si prehliadku Richmondu, napokon sme zakotvili v nemeckej pivárni, kde za nami prišiel aj veľký šéf John Kelly a bola zábava. Klub nás a ostatných zamestnancov v priebehu leta pozval na baseballový zápas, kde sme dostali aj vreckové na zdravé americké jedlo :)

Členovia klubu k nám boli veľmi milí. Ani by ste neverili, koľko z nich už bolo na Slovensku a koľko z nich tu má korene! Oni nás tiež niekam pozvali, ale tento krát nie všetkých zamestnancov, ale iba študentov z programu WAT, do zábavného parku Kings Dominion, kde nás odviezli vlastnými autami a strávili sme tam jeden celý deň. Počas leta sme sa s niektorými zblížili natoľko, že nás pozvali ku nim na večeru, dokonca mne dala jedna rodinka pred odchodom domov darček na rozlúčku.

Kings_Dominion.JPG Kings_Dominion_2.JPG

V klube sme videli, ako vyzerajú americké gala večierky, svadby, bankety. Najedli sme sa všetkých možných potvoriek od sushi, ustríc a krabov až po delfínie mäso, ktoré je mimochodom celkom chutné. Pracovný kolektív bol úplne super, nasmiali sme sa s nimi dosť, robievali sa party (všetko s mierou, samozrejme), ochotne nás odniesli niekam na aute, keď sme potrebovali. Občas sme sa poniektorí rozčúlili, keď boli niektorí z nich leniví, krútili sme hlavami aj nad niektorými životnými situáciami vzniknutými pri spolunažívaní s poľskými a ruskými kolegami, ale taký je život. Kultúra je v každom národe iná.

At_work.JPG Cheers.JPG

Každopádne to bola pre každého obrovská skúsenosť, naučili sme sa hospodáriť, sebavedomo komunikovať v angličtine, videli sme svet, nakúpili si kopec somarín a prežili úžasné prázdniny. Ak ste už čítali Martinin účastnícky príbeh, isto ste sa dovtípili, že som bola na tom istom mieste, aj keď nie v rovnakom čase :))

Za krásne leto 2007 vďačím okrem mojich kamarátov a Salisbury klubu aj kolektívu CI a program WAT odporúčam každému, kto ho zvažuje. 

všetky príbehy

Klientská zóna

Akcie

SCHOLARSHIP UK
Teraz aktuálne v ponuke bezplatné full-time kurzy všeobecnej angličtiny od Novembra do Februára!Viac info nájdete v aktualite vyššie.
WAT USA 2019 ZLAVA
Študenti pozor, ak sa zaradíte do programu Work and Travel 2019 do konca októbra, získate zľavu z registračného poplatku 20 Eur. Viac info nájdete v aktualite vyššie.2019 © Career International
webdesign © bart.sk