Práca v USA

Work and Study Canada - skvelá voľba.

S prípravou na program Work and Study Canada Vancouver sme začali v lete 2010. Najťažším krokom bolo presviedčanie rodičov, že teraz je ten správny čas prerušiť školu a vycestovať do zahraničia. My sme však o návšteve Kanady snívali už dlho a neodradilo nás ani vybavovanie pomerne rozsiahlej dokumentácie. Na program sme nastúpili v polovici októbra a dodnes neľutujeme. 

Let do Vancouveru bol prekvapivo príjemný napriek jeho dĺžke. Škoda, že s nami nedorazila aj naša batožina. Na letisku nás čakal chlapec z pick-up služby a odviezol nás do našej novej rodiny. Príjemný filipínsky manželský pár sa o nás vzorne staral. Na filipínsku stravu sme privykli ľahko, po čase nás neprekvapil už ani syr čedar nastrúhaný na zmrzline. Bolo to naozaj chutné. :-) 

V škole sme spoznali veľa priateľských študentov v našom veku z celého sveta. Cez prestávky sme sa venovali stolnému futbalu a počas vyučovania sme diskutovali o rôznych témach. Učitelia boli poväčšine zábavní a priateľskí, ochotne pomohli a poradili aj s osobnými vecami. Sú zvyknutí pracovať s medzinárodnými študentmi, ktorí sú spočiatku v novej krajine stratení. Vyučovanie nebolo náročné, podstatou bolo, aby sa študent naučil konverzovať a prezentovať v anglickom jazyku pred skupinou ľudí.

AR___EBC_staff.JPG AR_2.JPG

Po 6 týždňoch v škole sme dostali pracovnú ponuku. Ponúkaná pozícia síce nebola naša vysnívaná, no rozhodli sme sa ju prijať najmä kvôli lákavému umiestneniu v 4* hoteli v lyžiarskom stredisku. A tak sme sa onedlho presťahovali do hôr, kde nás čakali naši spolupracovníci Jamajčania a zasnežené kopce. Práca mala svoje výhody aj nevýhody. Bola fyzicky veľmi náročná, no vďaka vydarenej sezóne sme odpracovali množstvo nadčasov, ktoré boli dobre finančne ohodnotené. Voľné dni sme trávili na svahoch alebo v spa, či posilovni, ktoré nám hotel ponúkal zadarmo. Pracovná časť teda splnila svoj účel, podarilo sa nám zarobiť a zároveň užiť si zimu v kanadských horách. 

AR_4.JPG AR_3.JPG

Po sezóne sme sa vrátili do Vancouveru, kde nás čakali posledné týždne v škole. Po náročnej práci sme to brali ako dovolenku. Tentoraz sme nebývali v rodine ale našli sme si lacnejší hostel v blízkosti školy. Vo voľnom čase sme sa venovali objavovaniu krásnych miest a prírody v meste a okolí. Musíme povedať, že ich bolo naozaj veľa. 

AR_5.JPG AR_7.JPGAR_9.JPG

Osem mesiacov zbehlo veľmi rýchlo a v polovici júna sme sa museli pobaliť a vrátiť na Slovensko, i keď sa nám vôbec nechcelo. Kanadská príroda, priateľské vystupovanie a ochota miestnych ľudí nás veľmi očarili.

AR_6.JPG AR_8.JPG

Program W&S Kanada môžeme odporučiť všetkým, ktorí sa chcú zlepšiť v angličtine a spoznať iný spôsob života.


Alexandra a Rastislav
všetky články

Klientská zóna

Akcie

SCHOLARSHIP UK
Teraz aktuálne v ponuke bezplatné full-time kurzy všeobecnej angličtiny od Novembra do Februára!Viac info nájdete v aktualite vyššie.
WAT USA 2019 ZLAVA
Študenti pozor, ak sa zaradíte do programu Work and Travel 2019 do konca októbra, získate zľavu z registračného poplatku 20 Eur. Viac info nájdete v aktualite vyššie.2019 © Career International
webdesign © bart.sk