Práca v USA

Ako sme si užili Vancouver, Beata a Filip, Work and Study Canada

Všetko sa to začalo s príchodom roku 2009. Po predchádzajúcich pracovných skúsenostiach z Európy sme sa tentokrát rozhodli cestovať ďalej. Pôvodne malo byť našim vytúženým cieľom USA, ale z dôvodu pozastavenia niektorých programov vhodných pre nás, nám bola ponúknuta alternatíva Work and Study Canada. Priznám sa, ja som spočiatku nebola úplne stotožnená s touto ponukou. Ide predsa leto a my máme ísť niekde do Kanady? Určite tam bude zima, ani sa neopálim, ach bože ... hovorila som si. Túžba cestovať však bola silnejšia a povedali sme si, že to skúsime. Čas pomaly plynul a bola už asi polovica mája 2009, keď sme sa definitívne rozhodli. Neprešli ani 2 mesiace a sedeli sme v lietadle, smer Vancouver.
 
Po príchode na letisko nás čakal odvoz rovno do našej novej "rodiny" a na druhý deň premiéra v škole s kopou nových kamarátov, okrem iného aj slovenských. Začalo sa nám šesť týždňov príjemných školských povinností, po ktorých mala nasledovať pracovná časť programu.

BF_2.jpgBF_3.jpg
        
Šesť týždňov ubehlo ani sme sa nenazdali. Trávili sme ich so spolužiakmi rôznymi výletmi, pravidelným vylehovaním na pláži a sem tam nejakou tou party. Pred ukončením študijnej časti nám mala škola nájsť zamestnávateľa a mali sme sa premiestniť mimo Vancouvru, do jedného z ponúkaných rezortov. Ponuky prichádzali, avšak žiadna z nich nám na 100% nesadla. Našťastie tu bola aj druhá možnosť. Po konzultácii so školou sme dostali návrh zmeniť program, ostať vo Vancouvri a nájsť si prácu individuálne.
 
Nastali pre nás tie z ťažších dní ... Úloha bola jasná - sformulovať  životopisy a vybrať sa hľadať zamestnávateľa na vlastnú päsť. Všetku hanbu a predsudky sme museli pekne nechať doma. Nič iné nám neostávalo, len nabrať odvahu a ísť do toho. Po pár dňoch začali prichádzať telefonáty s termínmi na interviews a následne ponuky práce. Fuuu a z najhoršieho sme boli našťastie von. :=) 

BF_12.JPGBF_13.JPG

Po nádhernom bezstarostnom lete sa nám začali pracovné povinnosti a s nimi aj nadobúdanie nových skúsenosti. Povedali sme si, že teraz je čas zamakať. Takto sme si pekne nažívali do Vianoc, až sa s príchodom Olympíjskych hier začal blížiť aj náš odchod.

Vianoce 2009 boli naše prvé bez rodiny a tak sme sa deficit rodinnej pohody rozhodli kompenzovať cestovaním. Zavialo nás to do Seattlu,

BF_4.jpgBF_5.jpg
                
odtiaľ do mojej vysnívanej Californie, konkrétne San Francisca,

BF_6.jpgBF_7.jpg
                    
a potom nás čakalo Chicago so svojimi  -14°C.

BF_8.jpgBF_9.jpgBF_10.jpg
              
Neskôr bola na programe cesta naspäť "domov" ako sme už po určitej dobe volali Vanocuver, zbaliť veci a hor sa na Slovensko.

Bye, bye, Vancouver. :-(  Lúčenie bolo viac než ťažké...

BF_11.jpg

                                             
A ako hodnotíme túto našu skúsenosť? Nedá sa ani slovami opísať aké zážitky sme si so sebou priniesli, koľko úžasných nových ľudí spoznali, a aké miesta videli. Samozrejme, netreba čakať, že všetko bude len ružové. Aj my sme sa dostali do problémov, ktoré bolo treba riešiť. Život je však aj o tom. Toto obdobie a život vo Vancouvri hodnotíme ako jedno z našich naj a stále spomíname ako nám bolo úžasne. Dôkazom toho že neklamem, je aj fakt, že ešte počas pobytu v Kanade sme sa prihlásili pre zmenu do ďalšieho z ponúkaných programov a to Internship USA, opäť cez Career International, nakoľko táto agentúra má podľa nášho názoru úplne nenahraditeľný prístup ku svojim klientom.
 
...dnes mi akurát prišla domov obálka ... s čím iným ako vízami do USA :-) o pár dni opäť letíme, tentokrát smer Miami. :-) To už ale bude iný príbeh...
 
Bea & Filip

 

všetky príbehy účastníkov

všetky články

Klientská zóna

Akcie

SCHOLARSHIP UK
Teraz aktuálne v ponuke bezplatné full-time kurzy všeobecnej angličtiny od Novembra do Februára!Viac info nájdete v aktualite vyššie.
WAT USA 2019 ZLAVA
Študenti pozor, ak sa zaradíte do programu Work and Travel 2019 do konca októbra, získate zľavu z registračného poplatku 20 Eur. Viac info nájdete v aktualite vyššie.2019 © Career International
webdesign © bart.sk