Práca v USA

Leto plné zážitkov a dobrodružstiev, Veronika, WAT USA!

Nie som prvoplánový typ, hneď ako sa začne zimný semester, rozmýšľam čo v lete. Tak to bolo aj minulý rok v októbri, keď som sa rozhodla pre Ameriku. Bola som vo štvrtom ročníku, teda ma nečakali v lete žiadne štátnice, ideálna príležitosť. Popozerala som si ponuky jednotlivých agentúr, ale keďže som to všetko začala riešiť pomerne skoro, niektoré agentúry ešte nemali v tom čase ani vyprofilovanú ponuku. Po zvážení všetkých ponúk som sa jednoznačne rozhodla pre Career International, ich prístup mi bol veľmi sympatický, nehovoriac o tom, že mali v ponuke veľmi zaujímavé pracovné pozície.

Vybrala som si Hersheypark, kde som mala robiť plavčíčku – ideálna práca pre mňa – robiť v zábavnom parku, vonku na vzduchu, pri vode a naučiť sa niečo nové, ako poskytnúť prvú pomoc a podobne. Bola som rozhodnutá - skvelé pracovné miesto a výborná lokalita Hershey, hneď pri veľkom meste Pennsylvanie Harrisburgu, len 4 hodinky od New Yorku a 3 hodinky od Washingtonu. Začala som teda kompletizovať všetky potrebné dokumenty pre agentúru, čo bolo veľmi jednoduché, len si na to bolo treba nájsť chvíľku času. V agentúre mi však so všetkým pomohli, povedali presne do detailov čo treba vybaviť a dokedy. Kolektív agentúry bol veľmi priateľský, trpezlivý a nápomocný. Všetko sa vyvíjalo podľa mojich predstáv a môj sen stráviť 4 mesiace v USA sa pomaly blížil ku konečnému cieľu. Po skompletizovaní dokumentov, pohovore na ambasáde, ktorý bol mimochodom len obyčajnou formalitou, ukončení letného semestra a rozlúčke s priateľmi, prišiel deň odletu. Pre mňa a mojich ďalších troch kamarátov to znamenalo leto plné zážitkov a dobrodružstiev.

Po prílete do USA a príjazde do Harrisburgu, sme sa išli prihlásiť do miestnej agentúry, kde nás privítali, dali kľúče od apartmánov a odtiaľ sme vyrazili do nášho domova na tri mesiace. Musím povedať, že apartmán boli skvelý - pekne zariadený, pár krokov sme mali do bazénu, do posilňovne, či do sauny. Využili sme to ale len zo začiatku, potom nebol veľmi čas, keďže sme boli stále v práci.

Veronika_Hershey_Park_2010_1.JPGVeronika_Hershey_Park_2010_3.JPG

Prvé dni v práci boli trošku ťažké, ale keď sme sa zorientovali v práci a aklimatizovali v americkom prostredí, všetko ostatné už bolo jednoduché. Po 10 dňoch v práci, zoznámení sa s pracovným prostredím, sme mali 4-dňový plavčícky kurz, kde nás dva dni učili teoretickej výučbe a zvyšné dva dni sme mali praktické testy. Naučili nás poskytnúť prvú pomoc a rôzne techniky ako vytiahnuť topiaceho sa človeka z vody. Na záver sme mali aj písomné testy z teórie, ktoré sa dali v pohode zvládnuť, prípadne sme si mohli aj „nenápadne poradiť“. Testy sme spravili všetci a dostali sme certifikáty pre plavčíkov platné na celé leto.

Hersheypark nám zabezpečil všetko potrebné, či už samotné ubytovanie, uvítací balíček so základnými potrebami do domácnosti, aj účet v banke a security number. Viac-menej sme sa nemuseli o nič starať a keď sme mali akýkoľvek problém, veľmi radi nám pomohli pracovníčky z Human Resources. Pracovný kolektív bol skvelý. Atmosféra bola veľmi uvoľnená, keďže vekový priemer bol asi 17 rokov (Hersheypark zamestnával ľudí už od 15-tich)  a naši supervisori mali okolo 22 rokov. Všetci boli veľmi priateľskí, zaujímali sa odkiaľ sme a samotná práca v takom kolektíve ide jedna radosť.

Robili sme každý deň, okrem nedele, to sme mali vždy voľno, lebo nepremávala hromadná doprava. Voľné nedele sme využili na cestovanie, navštívili sme Philadelphiu, Niagarske vodopády, Toronto v Kanade, Washington a Ocean City.

Veronika_Niagara_Falls_1.JPGVeronika_Washington.JPG

Pracovali sme v zábavnom parku, takže sme mali o zábavu postarané, samozrejme ako zamestnanci sme mali vstup voľný. Tri mesiace v práci zbehli ako voda, i keď posledné dni sa už vliekli a každý z nás sa tešil na tri týždne cestovania. Posledný deň v práci bol zároveň posledným dňom otvorenia Hersheyparku, sezónu sme ukončili rozlúčkovou párty, ktorú zorganizovali zamestnanci Hersheyparku. Všetci sme sa rozlúčili, s domácimi Američanmi, medzi sebou - medzinárodnými študentmi a zbalili sme kufre na tri týždne spoznávania USA.

Náš prvý cieľ bola California, Los Angeles. Strávili sme tam perfektné štyri dni. Navštívili sme Malibu Beach, Venice Beach, Hollywood Boulevard, Hollywood Hills odkiaľ sme videli slávny nápis Hollywood a Universal Studios.

Veronika_LA_2.JPG Veronika_LA_3.JPG

Následne sme vyrazili autom do Las Vegas, kde nás čakali slávne hotely a kasína. O tri dni na to sme podnikli výlet na Grand Canyon. Na západnom pobreží sme teda strávili 8 dní plných zábavy a zážitkov.

Veronika_Vegas_1.JPG Veronika_Grand_Canyon.JPG

Náš nasledujúci let smeroval na Floridu, konkrétne na Miami. Miami sme si užili typicky dovolenkovo - slnko, more, pláž, a zatiaľ čo u nás doma začali študenti chodiť do školy, my sme sa vyvaľovali na Miami Beach. Navštívili sme aj Národný park Everglades, kde sme mali možnosť vidieť krokodíly a aligátory v ich prírodnom prostredí a taktiež sme sa boli pozrieť na delfíny na K-West.

Veronika_Miami_Everglades.JPG Veronika_Miami_K_west.JPG

Po siedmich dňoch na Miami sme odleteli do New York City na 5 dní. V New Yorku sme navštívili všetky známe miesta ako Socha Slobody, Time Square, Central Park, Empire State Building, World Trade Center - miesto bývalých svetoznámych dvojičiek, Wall Street a známe ulice ako Brodway Avenue, 5th Avenue, Madison Avenue... a vychutnali si ruch najznámejšieho veľkomesta na svete.

Veronika_NYC_1.jpgVeronika_NYC_4.JPGVeronika_NYC_2.jpg

Keď sa ma niekto opýta ako bolo v USA, moja odpoveď je, že bolo výborne a že som nikdy nemala také úžasné leto plné pracovných skúseností, dobrodružstiev, nových priateľstiev a nezabudnuteľných zážitkov na celý život. Preto každému odporúčam stráviť aspoň jedno leto v USA, lebo život v USA sa nedá opísať, to treba zažiť! A najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať je zvoliť si najlepšiu agentúru pre Work and Travel a tou je jedine Career International :-)

Veronika

 

všetky príbehy účastníkov

všetky články

Klientská zóna

Akcie

SCHOLARSHIP UK
Teraz aktuálne v ponuke bezplatné full-time kurzy všeobecnej angličtiny od Novembra do Februára!Viac info nájdete v aktualite vyššie.
WAT USA 2019 ZLAVA
Študenti pozor, ak sa zaradíte do programu Work and Travel 2019 do konca októbra, získate zľavu z registračného poplatku 20 Eur. Viac info nájdete v aktualite vyššie.2019 © Career International
webdesign © bart.sk