Práca v USA

Work and Travel USA

WAT USA - Full Service

Pri tomto variante programu pracovnú ponuku zabezpečuje partnerská organizácia v USA. Zamestnávateľa si môžeš nájsť  prostredníctvom JOB FAIR (stretnutia s americkými zamestnávateľmi) alebo si zamestnávateľa priamo vyberieš z on-line databázy zamestnávateľov. Ubytovanie vo väčšine prípadov zabezpečuje zamestnávateľ. Ponúkané zamestnania sú v rôznych sférach cestovného ruchu: hotely, reštaurácie, zábavné parky a iné.

A prečo je tento program Full Service? Pretože Ti zabezpečíme kompletný balíček podľa Tvoje preferencie lokality a druhu práce, s možnosťou ubytovania a v mohých prípadoch aj dopravu z a do práce. Všetko si vieš vybaviť z pohodlia svojho domu, na diaľku, osobná účasť na našej pobočke nie je povinná. 

Typy pozícií:

V ponuke je široká škála pozícií na východnom pobreží, cez Floridu až po Californiu.

Zároveň je v ponuke aj oblasť Wisconsin Dells, v štáte Wisconsin cca 3 hod. severne od Chicaga. Wisconsin Dells je známa turistická a rekreačná oblasť s množstvom hotelov, barov, reštaurácií, vodných a zábavných parkov, prekrásnou prírodou a množstvom iných atrakcií kde sa určite nebudeš nudiť. Možnosti nájsť si druhú prípadne aj tretiu prácu sú bohaté. Wisconsin Dells je známe ako miesto kde sú "America's largest indoor & outdoor waterparks"!  V lete tu pracuje okolo 2000 - 3000 medzinárodných študentov.

Jedným zo zamestnávateľov je aj spoločnosť Hershey, PA, so sídlom na východnom pobreží USA asi 3 hod cesty z New York City a 2 hod cesty z Washingtonu, DC. Táto spoločnosť v lete zamestnáva približne 4500 pracovníkov. Po minulé roky získala v USA ocenenie ako jedno z najlepších a najobľúbenejších miest pre prácu. Je známa najmä v USA veľmi populárnou čokoládou Hershey's. Okrem iného má Hershey vo vlastníctve obrovský zábavný park, zoologickú záhradu, zimný štadión, hotely a konferenčné centrá,... Aj Ty môžeš pracovať v HERSHEY! 

Na všetkých nasledovných miestach je naviac osobne k dispozícii programový koordinátor!!!

 Sezóna na program WAT 2018 bude SPUSTENÁ už čoskoro !!!

      
NÁKLADY SPOJENÉ S PROGRAMOM

Poplatok pri podpise zmluvy                        

Programový poplatok

 

  50 EUR        

1070 USD 

      

 *vracajúci sa klient - second timer - zľava 20 EUR

 
A čo všetko za to dostaneš?

 • asistenciu počas celého vybavovacieho procesu
 • zaslanie kompletnej programovej dokumentácie americkej partnerskej organizácii
 • zabezpečenie umiestnenia americkou partnerskou organizáciou
 • vybavenie DS-2019 formulára potrebného na vystavenie J-1 víz
 • predodletové informačné stretnutie, kde Ti budú poskytnuté kompletné a praktické informácie o živote v USA nevyhnutné pre pobyt v USA
 • komplexné poradenstvo a asistenciu v súvislosti so žiadaním o J-1 víza na americkej ambasáde. Podľa v súčasnosti platných podmienok pre žiadanie o J-1 víza sa musí každý žiadateľ zúčastniť osobného pohovoru na americkej ambasáde.
 • asistenciu pri navrátení daní
 • plnú podporu v núdzi zabezpečenú partnerskou organizáciou v USA, 24 hodinová bezplatná telefonická asistenčná služba
Ďalšie poplatky, s ktorými musíš rátať sú:
 • povinné poistenie vo výške 200 USD/pobyt (poistenie je len na obdobie platnosti DS-2019 formulára), v prípade dlhšieho pobytu, napr. pri cestovaní po ukončení práce (grace period) 15 USD/týždenne
 • poistenie storna programu : V prípade programu „Full Service“ 905 EUR za 24 Eur, V prípade programu „Easy“ 600 EUR za 15.90 Eur
 • poplatok americkej ambasáde pri žiadosti o udelenie víz vo výške 160 USD
 • poplatok za SEVIS vo výške 45 USD
 • spiatočná letenka do USA cca 500 - 1000 EUR 
 • hotovosť pri vstupe do USA  1 000 USD

Klientská zóna

Akcie

DOVOLENKA - Otváracie hodiny
V termínoch od 04.11. do 11.11.2019 budeme odpovedať klientom len na emailovú komunikáciu. Počas tejto doby bude prebiehať vybavovací proces, bude však o niečo spomalený. Za pochopenie ďakujeme.
SCHOLARSHIP UK
Teraz aktuálne v ponuke bezplatné full-time kurzy všeobecnej angličtiny od Novembra do Februára!Viac info nájdete v aktualite vyššie.