Práca v USA

Work and Study UK

Work Experience

Program je určený uchádzačom, ktorí majú záujem študovať part-time počas získavania pracovných skúseností. Študenti navštevujú školu 4 vyučovacie hodiny tj. 3 hod. týždenne a bude im nájdená prácovná pozícia v hoteli/ reštauračných službách v meste Bournemouth alebo v jeho okolí. Lekcie sú zamerané na získanie zručností v počúvaní, hovorení, čítaní a písaní anglického jazyka a zahŕňajú špecializovanú prípravu na prácu. Dĺžka programu je 12-52 týždňov. Študenti, ktorí úspešne ukončia program získajú English 2000 jazykový certifikát. Pracovná referencia od poskytovaľa pracovného umiestnenia je poskytnutá na požiadanie. Študenti, ktorí sú umiestnení v lokalite Bournemouth, môžu zároveň navštevovať týždenne tzv. language clinic - konzultácie s lektorom, zdarma, kde prebieha výučba 1:1 - učiteľ: študent na pomoc s domácimi úlohami, gramatikou atď.

Pracovné umiestnenie:

 • pracovné umiestnenie v Bournemouth a jeho okolí vo sfére hotelierstva a reštauračných služieb
 • národná minimálna mzda - 5.90 GBP/hod. (od 18 rokov) / 7.38 GBP/hod. (od 21 rokov)/ 7.83 GBP/hod. (od 25 rokov)
 • práca a hodiny špecifikované poskytovateľom umiestnenia
 • ubytovanie je zabezpečené školou English 2000 alebo poskytovaľom umiestnenia

Pracovné umiestnenia sú určené na to, aby dali študentom pracovnú skúsenosť počas pobytu v UK, umožnili praktizovať anglický jazyk mimo vyučovania v jazykovej škole a pomohli vykryť náklady na ubytovanie a stravu počas pobytu v UK. Pracovné umiestnenia sú zabezpečované externým poskytovateľom umiestnenia, ktorý zabezpečuje uchádzačom platenú pracovnú pozíciu. Špecifické umiestnenia nie sú garantované, pozície môžu byť v rôznych sférach hotelierstva a reštauračných služieb zahrňujúc hotely, barové reštaurácie, reštaurácie, kaviarne, fast-food reštaurácie, zábavné parky. Pracovné umiestnenia môžu zahrňovať pozície: waiter, kitchen porter, housekeeping, night porter, general assistant, bar. Pracovné hodiny môžu byť rôzne v závislosti od požiadaviek poskytovateľa umiestnenia v danom čase.  Pracovné umiestnenia môžu vyžadovať cestu autobusom z miesta dohodnutého ubytovania. Je legálnym právom v Anglicku obdržať buď ústnu alebo písomnú zmluvu. Zamestnanec má rovnaké práva, či má ústnu alebo písomnú zmluvu. Veľa hotelov neposkytuje písomné zmluvy vzhľadom na skutočnosť, že majú veľa sezónnych zamestnancov. Znižuje to tak ich administratívu.

Nástupy na kurz a program:
Pravidelné nástupy každý týždeň


      
NÁKLADY SPOJENÉ S PROGRAMOM

Poplatok pri podpise zmluvy                        

Programový poplatok

         - 12 týždňov

        - 16 týždňov

        - 20 týždňov

        - 26 týždňov

        - každý ďalší týždeň  

        85 GBP     

 


     850 GBP

      900 GBP

    1 090 GBP

   1 350 GBP

         60 GBP

      

 


A čo všetko za to dostaneš?

 • asistenciu počas celého vybavovacieho procesu
 • zaslanie kompletnej programovej dokumentácie partnerskej organizácii
 • vyučovanie v triedach podľa zvolenej alternatívy programu - okrem sviatkov (tieto hodiny nie sú nahrádzané)
 • zabezpečenie pracovnej ponuky partnerskou organizáciou v sektore turizmu (reštaurácie, hotely, penzióny a pod.) pred nástupom na program
 • certifikát English 2000, referencia od poskytovateľa umiestnenia na vyžiadanie
 • sprostredkovanie spiatočnej letenky do UK a asistenciu pri navrátení daní
 • plnú podporu v núdzi zabezpečenú partnerskou organizáciou

Ďalšie poplatky, s ktorými musíš rátať sú:

 • poistenie v zahraničí - 2 alternatívy podľa preferencie klienta a dĺžky pobytu (odporúčané je komplexné poistenie) - a) denná sadzba - 1,16 EUR/deň len liečebné náklady alebo 1,70 EUR/deň komplexné cest. poistenie; b) ročná sadzba bez prerušenia - 70,50 EUR len liečebné náklady alebo 114 EUR  komplexné poistenie.
 • ubytovanie - Room only - tento typ ubytovania je k dispozícii len klientom na programe Work Experience, strava nie je poskytovaná, študenti majú k dispozícii kuchyňu, cena sa pohybuje v závislosti od lokality a typu zabezpečeného ubytovania a môže byť cca. 100-110 GBP týždenne.
 • doprava do UK vo výške cca. 65 EUR až 400 EUR. Presná suma závisí od formy dopravy (letecky, autobusom) a aktuálnej ceny a bude presne špecifikovaná v čase rezervácie letenky.
 • odporúčaná hotovosť pri vstupe do UK min. cca. 500 - 600 GBP

Klientská zóna

Akcie

SCHOLARSHIP UK
Teraz aktuálne v ponuke bezplatné full-time kurzy všeobecnej angličtiny od Novembra do Februára!Viac info nájdete v aktualite vyššie.
WAT USA 2019 ZLAVA
Študenti pozor, ak sa zaradíte do programu Work and Travel 2019 do konca októbra, získate zľavu z registračného poplatku 20 Eur. Viac info nájdete v aktualite vyššie.2019 © Career International
webdesign © bart.sk