Práca v USA

Letenky

Rezervácie

Pre zabezpečovanie dopravy našich klientov spolupracujeme s niekoľkými leteckými agentúrami. Primárnym dôvodom je potreba zabezpečenia čo najlepších podmienok v závislosti od individálnych preferencií našich klientov. Naše partnerské letecké agentúry spolupracujú s renomovanými leteckými spoločnosťami ako sú AIR FRANCE, AUSTRIAN AIRLINES, SWISS, ČSA, ALITALIA, LUFTHANSA, BRITISH AIRWAYS, KLM a ďalšie.

V prípade záujmu o rezerváciu prosím vyplňte rezervačný formulár nižšie a odošlite ho.

Vaša požiadavka bude spracovaná najneskôr do 24 hodín. Ponuku možných letov Vám obratom zašleme na Vami uvedenú e-mailovú adresu a následne si z tejto ponuky budete môcť vybrať najvýhodnejšiu alternatívu.


Rezervácie sú bezplatné.

Letenka
Miesto odletu
Iné:
Cieľová destinácia
Dátum odletu +/- dní
Dátum návratu +/- dní
Priorita
Cestujúci
1. Meno: dátum narodenia:
2. Meno: dátum narodenia:
3. Meno: dátum narodenia:
4. Meno: dátum narodenia:
5. Meno: dátum narodenia:
6. Meno: dátum narodenia:
7. Meno: dátum narodenia:
8. Meno: dátum narodenia:
9. Meno: dátum narodenia:
10. Meno: dátum narodenia:
Kontakt
Telefón
Email
Poznámka

Pozor nezabudnite

Na čo by ste nemali zabudnúť:


Všeobecné obchodné a prepravné podmienky

Prosíme, pozorne si preštudujte nasledovné dokumenty, špecifikujúce obchodné a prepravné podmienky:

Všeobecné obchodné podmienky spoločnosti CI s.r.o.

Všeobecné prepravné podmienky cestujúcich a batožiny podľa IATA

Všeobecné prepravné podmienky

Pred cestou

Kúpou letenky súhlasíte zo všeobecnými obchodnými podmienkami spoločnosti CI s.r.o.
Letecká preprava podlieha prepravným podmienkam konkrétnej leteckej spoločnosti.


Letenka

Aby ste si boli istý, že ste dostatočne informovaný, podrobne sa informujte o Vašej letenke. Majte na pamäti predovšetkým údaje týkajúce sa zrušenia letenky, presunutia odletu, zmeny spiatočného letu.


Letiskové poplatky

Ako súčasť ceny letenky je potrebné zaplatiť aj letiskové poplatky. Uvedené poplatky sú v mnohých prípadoch zahrnuté v cene letenky.


Pred odletom

Po príchode na letisko, ktorý je nevyhnutný minimálne 1 - 1,5 hodiny pred časom odletu, sa dostavíte na tzv. check-in a odovzdáte batožinu. Zároveň tu skontrolujú Vaše doklady a letenku. Následne Vám vystavia palubnú letenku tzv. boarding pass, na ktorej je číslo sedadla o ostatné info o odlete.


Nepravidelnosti v doprave

Je potrebné pamätať na to, že časy odletov a príletov nie sú garantované a môžu byť zmenené bez predchádzajúceho upozornenia. Letecká spoločnosť sa zaväzuje vynaložiť všetko úsilie pri doprave cestujúcich a batožiny do miesta určenia v primeranom čase. Letecká spoločnosť sa môže dať zastúpiť iným prepravcom, zmeniť typ lietadla, zrušiť let bez upozornenia a nenesie zodpovednosť za prípadne zmeškanie ďalšieho letu.


Batožina

Každý cestujúci má v rámci letenky nárok na bezplatnú prepravu určitého množstva batožiny. Povolené množstvo batožiny závisí od cieľovej destinácie a triedy, v ktorej cestujete.

Všeobecné pravidlá sú nasledovné - v ekonomickej triede je povolené prepravovať 22.5kg batožiny plus  1ks príručnej batožiny. Každá batožina musí spĺňať aj obmedzenia rozmerov podľa podmienok spoločnosti.

V prípade, že batožina nespĺňa podmienky stanovené leteckou spoločnosťou, musíte zaplatiť poplatky za nadváhu.

V prípade prepravy zvierat, športového náradia, nadrozmerných predmetov je nutné informovať leteckú spoločnosť a vyžiadať si schválenie prepravy od spoločnosti vopred.

Príklad Delta Airlines:

Každý cestujúci na letoch medzi Európou a USA  nárok na bezplatnú prepravu jedného kusu batožiny, pričom celkový súčet rozmerov nesmie presiahnuť 158 cm. Maximálna váha je 22.5 kg. Okrem toho je povolený max. 1 kus osobnej batožiny na palube  (max rozmery 114 cm, tak aby sa zmestila do úložného priestoru nad sedadlami alebo pod sedadlo a váha do 18 kg) a 1 osobná vec (počítač, kamera, aktovka, atď.). Nasledovné položky sú akceptované ako súčasť osobnej batožiny: jedlo k okamžitej konzumácii, duty free tovar, kabát alebo sako, dáždnik, pomôcky pre imobilných pasažierov, napr. barly, invalidný vozík atď.


Víza

Je potrebné, aby ste si v dostatočnom časovom predstihu overili, či voči krajine do ktorej cestujete, prípadne cez ktorú cestujete v prípade tranzitných víz, nemáme vízovú povinnosť. Bez víz jednoducho cestovať nebudete môcť.


Pas

Váš pas musí byť platný minimálne 6 mesiacov po ukončení cesty.


Poistenie

Je už dnes nevyhnutnou súčasťou akejkoľvek cesty do zahraničia. Poistenie by malo pokrývať celú dobu, počas ktorej ste na cestách. Je to potrebné predovšetkým pre fakt, že letecké spoločnosti preberajú len limitovanú zodpovednosť za prípadne úrazy, resp. úmrtie alebo poškodenie, stratu alebo meškanie batožiny.

V prípade batožiny letecké spoločnosti zodpovedajú za batožinu od odovzdania pri check-in až po jej vydanie cestujúcemu. V prípade poškodenia alebo straty batožiny, je potrebné nahlásiť udalosť hneď na letisku príslušnému pracovníkovi a spísať o tom záznam (baggage claim). Letecké spoločnosti preplácajú max. 20USD za kg batožiny, bez ohľadu na skutočnú cenu obsahu. Letecké spoločnosti neprijímajú zodpovednosť za krehké, cenné alebo kaziace sa predmety. V prípade omeškanej batožiny máte nárok na kompenzáciu podľa podmienok jednotlivých spoločností.

V prípade cestujúcich povinnosti a zodpovednosť prepravcu za prípadné ublíženie na zdraví alebo smrť cestujúceho vymedzuje tzv. Varšavský dohovor, ktorý je súčasťou každej letenky.

V prípade záujmu nájdete viac informácií o cestovnom poistení tu.

Klientská zóna

Akcie

SCHOLARSHIP UK
Teraz aktuálne v ponuke bezplatné full-time kurzy všeobecnej angličtiny od Novembra do Februára!Viac info nájdete v aktualite vyššie.
WAT USA 2019 ZLAVA
Študenti pozor, ak sa zaradíte do programu Work and Travel 2019 do konca októbra, získate zľavu z registračného poplatku 20 Eur. Viac info nájdete v aktualite vyššie.2019 © Career International
webdesign © bart.sk